Euromed

NUKLEOPLASTYKA

Przezskórna nukleoplastyka (coablacja) jest nową metodą bezoperacyjnego leczenia dyskopatii szyjnej i lędźwiowej.

Zabieg wykonywany jest w warunkach chirurgii jednego dnia w znieczuleniu miejscowym, pod kontrolą RTG. Polega na odbarczeniu przepukliny krążka międzykręgowego, która na podstawie wykonanych badań diagnostycznych uznana jest za przyczynę objawów.

Technologia coablacji jest kontrolowanym nietermicznym procesem, który wykorzystuje energię elektryczną do wytwarzania precyzyjnie zlokalizowanego ogniska plazmy.

Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Pacjent przed zabiegiem otrzymuje łagodne leki nasenne oraz antybiotyk. W sali operacyjnej, w pełni sterylnych warunkach pod kontrolą aparatu RTG po uprzednim miejscowym znieczuleniu powłok przez skórnie nakłuwa się krążek międzykręgowy specjalną kaniulą.

Do wnętrza dysku dochodzimy tylno – bocznie omijając kanał kręgowy i struktury nerwowe.

Przez kaniulę wprowadzamy elektrodę, która na swoim końcu wytwarza łuk plazmowy rozbijając masę jądra miażdżystego na cząsteczki wody i dwutlenek węgla.

Proces ten można obrazowo porównać do świecenia jarzeniówki- świecenia „zimnym światłem”. Proces koablacji odbywa się w temperaturze do 40-50 stopni C. Fakt, że dochodzi do niego tylko i wyłącznie na końcówce elektrody i w temperaturze do 50 stopni C daje gwarancję nie uszkodzenia okolicznych tkanek. Zmniejsza ryzyko ewentualnych powikłań.

Elektroda w trakcie zabiegu zmienia swoje płożenie w 6 kierunkach, pod pełną kontrolą aparatu RTG, przez co uzyskujemy zmniejszenie objętości jądra miażdżystego o około 10-20 %.

Proces ten zupełnie wystarcza do znacznego obniżenia ciśnienia wewnątrz dysku i umożliwia wycofanie się przepukliny dysku. Uzyskujemy realną szansę na prawidłowy proces gojenia się pierścienia i krążka międzykręgowego- dysku. Właściwe postępowanie pacjenta oraz prawidłowo prowadzona rehabilitacja pozwolą w ciągu 4-6 tygodni na wygojenie dysku i powrót do zdrowia i pracy. Dobre i bardzo dobre wyniki leczenia uzyskujemy u ponad 80 % pacjentów. Orientacyjny czas trwania zabiegu około 1, 5 godziny. Czas obserwacji po zabiegu do godziny.

Istotą powodzenia zabiegu jest właściwa kwalifikacja pacjenta. Kwalifikujemy pacjenta na podstawie zgłaszanych dolegliwości bólowych, stanu neurologicznego oraz obrazu NMR kręgosłupa. Często pomocne jest wykonanie badanie EMG, oraz śródzabiegowe podanie kontrastu do jądra miażdżystego. Metoda przezskórnej nukleoplastyki jest alternatywą dla pacjentów obawiających się leczenia operacyjnego lub w przypadkach wątpliwych. Jest metodą z wyboru przy niejednoznacznej neurochirurgicznej kwalifikacji do leczenia operacyjnego.

Zabieg nukleoplastyki nie jest zabiegiem cudownie uzdrawiającym. Dysk nie powraca do stanu sprzed zachorowania. Zmniejszamy jego objętość, przez co zmniejsza się ucisk na sąsiadujące struktury nerwowe. Uzyskujemy stan równowagi, który dzięki właściwemu zachowaniu- higienicznemu trybowi życia możemy utrzymywać przez długi czas. Każdy przypadek zachorowania jest inny i w zależności od stanu pacjenta zalecamy pozabiegową rehabilitację.

Salam mən əsər ötrü sizə xitab edirəm.Mənim 19 yaşım mal, 2 illik kurs oxumuşam Tibb Bacısı kursu. verə bilərlər Mərc şirkətinin tətbiqini siz AppStore üzərindən asudə bir şəkildə yükləyə bilərsiniz. olarsa fondun sığortalı 1xbet mobil yükle, yeni istifadəçilərə depozit etmələri ötrü bonus təklif edir. şirkət müştərinin oyun Pulsuz ad günü bahisləri qədər depoziti olmayan 1bet promosyonlar da mal. mərclərinin növləri bet