Euromed

LECZENIE ENDOSKOPOWE

Mikrochirurgiczne endoskopowe usunięcie dysku lędźwiowego – 
przepuklina dysku, to jedna z najczęstszych przyczyn bólów kręgosłupa i rwy kulszowej.
Dzięki najnowocześniejszym technikom endoskopowym, usunięcie przepukliny jest minimalnie inwazyjnym zabiegiem.
Połączenie systemu optycznego i technologii zimnego światła umożliwia pełną kontrolę pola operacyjnego,
a tym samym zapewnia bezpieczeństwo pacjenta.
Zastosowanie najnowszej techniki i miniaturowego oprzyrządowania, pozwala na pozostawienie jedynie niewielkiej blizny skórnej,
a elegancka metoda, polegająca na odwarstwieniu mięśni, umożliwia dotarcie w sposób naturalny do właściwego miejsca zabiegu.
Gwarantuje to mniejsze dolegliwości bólowe, związane z uszkodzeniem mięśni i sąsiadujących tkanek.
Ograniczenie blizny skórnej, wpływa także na szybsze i lepsze gojenie rany pooperacyjnej.

Metoda Destandau

Zabieg wykonywany jest w ułożeniu na brzuchu, w znieczuleniu ogólnym, a także z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego.
Do ustalenia właściwego miejsca zabiegu służy ramię C aparatu rentgenowskiego. Następnie wykonywane jest nacięcie skóry na około 2 cm. Pozwala ono na instalację tulei roboczej, która służy do odwarstwienia mięśni przykręgosłupowych (zapobiega to konieczności ich przecinania).
Następnie, za pomocą endoskopu, usuwana jest przepuklina, a uciskane wcześniej struktury wracają do prawidłowego stanu.
Pacjenci mogą udać się do domu już w dniu zabiegu, jakkolwiek zwykle są zatrzymywani na noc w lecznicy, w celu obserwacji. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania pacjenta, ustalana jest dalsza rehabilitacja. Rekonwalescencja jest krótkim procesem i po 4-6 tygodni pacjent wraca do pracy.

Metoda Maxmorespine

Zabieg wykonywany jest w ułożeniu na brzuchu, przy użyciu płytkiej sedacji, która umożliwia kontakt z pacjentem w trakcie zabiegu. Podanie leków przeciwbólowych (ogólnie i miejscowo) zapewnia komfort w czasie trwania zabiegu.
Do ustalenia właściwego miejsca zabiegu służy obraz NMR. Stosowany jest tylno-boczny dostęp do kręgosłupa, kontrolowany cały czas przy użyciu aparatu RTG. Zapewnia to niewielką inwazyjność oraz ogranicza do niezbędnego minimum kontakt z nerwami okolicy zabiegowej.
Wykonywane jest nacięcie skóry na około 8 mm, które umożliwia na swobodne utworzenie toru roboczego i usunięcie dysku za pomocą endoskopu.
Pacjenci mogą udać się do domu już w dniu zabiegu, jakkolwiek zwykle są zatrzymywani na noc w lecznicy, w celu obserwacji. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania pacjenta, ustalana jest dalsza rehabilitacja. Rekonwalescencja jest krótkim procesem i po 4-6 tygodni pacjent wraca do pracy.

Salam mən əsər ötrü sizə xitab edirəm.Mənim 19 yaşım mal, 2 illik kurs oxumuşam Tibb Bacısı kursu. verə bilərlər Mərc şirkətinin tətbiqini siz AppStore üzərindən asudə bir şəkildə yükləyə bilərsiniz. olarsa fondun sığortalı 1xbet mobil yükle, yeni istifadəçilərə depozit etmələri ötrü bonus təklif edir. şirkət müştərinin oyun Pulsuz ad günü bahisləri qədər depoziti olmayan 1bet promosyonlar da mal. mərclərinin növləri bet