APARAT GMD

(GREENFIELD MOLAR DISTALIZER)

W związku ze zdobywającą przewagę techniką ortodontycznego leczenia bezekstrakcyjnego, jest jednym z najczęściej stosowanych na świecie aparatów. Od kilku lat dostępnym również w Polsce. Umożliwia cofanie zębów bocznych w szczęce, co stwarza możliwość harmonijnego ustawienia wszystkich zębów, bez konieczności usuwania zębów stałych.

LIP BUMPER

(ZDERZAK WARGOWY)

Lip bumper to drut pokryty miękkim plastikiem. Położony jest między wargami i dziąsłami. Dzięki jego działaniu można uniknąć ekstrakcji zębów stałych. Jednym z efektów leczenia jest przebudowa pracy mięśni, co zmniejsza niebezpieczeństwo nawrotu wady po zakończeniu leczenia (recydywa).

APARAT HYRAX

 

Jest to stały aparat stosowany w szczęce, w przypadku jej silnego zwężenia. Powoduje rozszerzanie szczęki, a tym samym uzyskanie miejsca dla stłoczonych zębów.

_________________________________________________

ŁUK PODNIEBIENNY

Łuk podniebienny służy do aktywnego leczenia (umiarkowane poszerzanie szczęki, cofanie i obracanie zębów bocznych) jak i biernego ( utrzymywanie efektów osiągniętych innym aparatem).

      

APARAT STAŁY CIENKOŁUKOWY (ZAMKI)

W naszej poradni stosujemy wyłącznie zamki metalowe, ponieważ są trwałe i silne oraz cechuje je szczególna precyzja w leczeniu. Naklejane są w drugiej fazie leczenia ortodontycznego, po zakończeniu pracy wcześniejszych aparatów (G.M.D i LIP BUMPER, HASS, HYRAX, ŁUK PODNIEBIENNY) i likwidacji wady zgryzu. Ich rolą jest wyłącznie prawidłowe ustawienie zębów.

Adres

Telefon

Godziny otwarcia

ul. Wiejska 110D

45-241 Opole

77 44 22 441

603 809 472

Poniedziałek - Piątek 

9:00 - 18:00